O NÁS

"Len z kvalitného hrozna sa dá vyrobiť kvalitné zdravé víno." 

Sme malé remeselné vinárstvo založené v roku 2013 vo Svätom Jure. V chotári, ktorý je tvorený piesčitým žulovým podložím svojim zložením ideálnym na pestovanie viniča. Dokazuje to aj vinohradnícka história mesta. Obrábame necelý hektár vinohradov, na ktorých pestujeme Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Rizling vlašský. Všetky vinice tvoria staré výsadby z povojnového obdobia. Veltlínske zelené zo Stibichu, ale aj Rizling rýnsky z honov Zibich a Krivé sú situované v najvrchnejších častiach Svätojurských vinohradov. Všetky vinice majú perfektnú orientáciu bohatú na slnko. Rizling Vlašský z vinohradu Kopold a Veltlínske Zelené z honu  Krajčíre sa nachádzajú v stredných polohách.  


Vinohrady s modrými odrodami hrozna  nevlastníme preto Frankovku, Merlot, Zweigeltrebe a Alibernet prikupujeme výlučne zo Svätého Jura od stáleho dodávateľa, ktorý pestuje hrozno vynikajúcej kvality. Snažíme sa minimalizovať zásahy pri výrobe vína aj pri pestovaní hrozna. Do výroby vína dávame srdce a rozum a riadime sa mottom ,že ,,len z kvalitného hrozna sa dá vyrobiť kvalitné zdravé víno,,. Hrozno spracovávam šetrným spôsobom a celému procesu tvorby vína od fermentácie až po plnenie do fliaš, dávame svoje srdce a rozum, pretože pre Vás chceme vyrobiť to najlepšie a najkvalitnejšie vína. Naša produkcia sa pohybuje od 5 do 7 tisíc litrov ročne. Jednotlivé šarže vín sa pohybujú v množstvách od 500 do 1500 fliaš. Mušty bielych odrôd fermentujú v nerezových nádobách, ale občas sú podporené dubovým alebo agátovým drevom. Červené víno zreje v dubových sudoch  po dobu minimálne jedného roka.  

VŠETKO SA ZAČÍNA VO VINOHRADE

Veltlínske zelené

Schnaider

Rizling rýnsky

Krivé

Veltlínske zelené

Schnaider

Frankovka modrá

Szetz

Rizling rýnsky

Zibich 

SLUŽBY

RIADENÁ DEGUSTÁCIA 

Degustácia v renesančnej pivnici alebo vo vinohrade s vinárom.

DORUČENIE VÍNA 

Víno vám bezpečne doručíme na vašu adresu kuriérskou službou WINE LOGISTIC od DPD services, alebo si ho môžete vyzdvihnúť u nás na našej adrese.

ZÁŽITOK VO VINICI 

Kliknite sem a začnite písať. Porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur.